Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

A-hoj! Shinjuku

Kulturní festival, který bude po dobu 3 dnů probíhat v blízkosti nejrušnějšího japonského nádraží ve čtvrti Šindžuku. Jádrem festivalu je především loutkové divadlo, ale v programu je také lví tanec, vystoupení mima nebo tradiční japonské pouliční umění. Z Česka se zúčastní ilustrátor, hudebník, malíř a performer v jedné osobě Petr Nikl a také loutkové divadlo Alfa se svým vystoupením „Tři mušketýři“.

1. ročník mezinárodního festivalu věnovaného divadlu, hudbě a pouličnímu umění se bude konat v tokijské čtvrti Šindžuku, poblíž nádraží, které je zapsáno v Guinessově knize rekordů jako nejrušnější dopravní uzel světa. Za Českou republiku se festivalu zúčastní výtvarník a všestranný umělec Petr Nikl, který předvede svou „kresbu na živo“ a několik představení Třech mušketýrů odehraje také loutkové divadlo Alfa.

Kdy: 27. – 29. července

Kde: Takashimaya Times Square Shinjuku (5 Chome-24-2 Sendagaya, Shibuya, Tōkyō-to 151-8580)

Divadlo Alfa

27. července – 14:30, 17:30
28. července – 13:00, 16:00
29. července – 14:00

Kromě vystoupení v rámci festivalu A-hoj! Shinjuku pořádá divadlo Alfa turné po celém Japonsku.  (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/novinky/tri-musketyri-turne-v-japonsku1/)

Svou hru Tři mušketýři zahraje také divákům v Českém centru Tokio. (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/divadlo-alfa-tri-musketyri/)

Petr Nikl

27. července – 19:00
28. července – 19:00

Petr Nikl vystoupí také během zahájení výstavy českých ilustrátorů 12 světů, 26. července v 19:00 v Českém centru Tokio.

 

Webové stránky festivalu: http://a-hoj.puk.jp/

Webové stránky divadla Alfa: http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/