Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

ANTONÍN RAYMOND

Představení práce renomovaného architekta Antonína Raymonda. Díla, v České republice narozeného Antonína Raymonda, měla významný přínos pro moderní japonskou architekturu. V roce 2015 se v pražské galerii Jaroslava Fragnera a v Galerii architektury v Brně konala populární výstava představující řadu prací, o které se Antonín Raymond v Japonsku a na Filipínách zasloužil. Tokio po Praze přebírá štafetu a níže uvedený program bude tedy uveden i v Japonsku. Kurátory výstavy jsou významný český architekt David Vávra a Irena Veverková.

Výstava „ 7x ANTONÍN RAYMOND“

Spolupráce/Sponzor: Galerie Jaroslava Fragnera, České centrum Tokio, architektonická kancelář Antonína Raymonda

Datum : 17. dubna – 31. května 2017 10:00 – 17:00 (So., Ne., státní svátky zavřeno)

Místo: Výstavní sál Českého centra v Tokiu

Vstupné : Zdarma

※Vernisáž : 14. dubna od 18 hodin (vstup od 17:30) , beseda od 19 hodin

 


 

Série 5 besed s pamětníky „5x ANTONÍN RAYMOND

Dílo a životní osud architekta Antonína Raymonda (1888-1976) se po dlouhé době zaslouženě těší zájmu české veřejnosti. Raymondovo dílo je předmětem studia badatelů a inspiruje kurátory k výstavním projektům. V rámci Roku české kultury České centrum v Tokiu nabídne jiný, intimní a unikátní pohled na tohoto umělce, a to očima úzkého okruhu japonských spolupracovníků, kteří mají na tohoto významného umělce bezprostřední vzpomínku.
Cyklus pěti debatních večerů zprostředkuje divákům exkluzivní setkání s Raymondovými kolegy a nabídne tak novou perspektivu na poválečnou tvorbu ateliéru a také na architektonickou praxi v Japonsku padesátých, šedesátých a sedmdesátých let. Moderátory budou Helena Čapková, PhD. z university Waseda a Petr Holý za Čekoguru. (s vyjímkou besedy 14.4.)

Spolupráce: Praha, Galerie Jaroslava Fragnera

※Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz

14. 4., 21. 4., 16. 6., 30. 6., 21. 7. 2017 vždy od 19:00 v projekčním sále Českého velvyslanectví v Tokiu