Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

27. Filmový večer DÍVKA V MODRÉM

Jednu z kultovních, roztomile naivních protektorátních komedií Dívku v modrém natočil nedávno zesnulý český režisér Otakar Vávra a uvedl ji do kin v roce 1940.

DÍVKA V MODRÉM

Jednu z kultovních, roztomile naivních protektorátních komedií Dívku v modrém natočil nedávno zesnulý český režisér Otakar Vávra a uvedl ji do kin v roce 1940. 

Dr. Karas, svobodný a zajištěný notář v Lučíně (Oldřich Nový) vezme do úschovy magický obraz mladé šlechtičny. Romantickým polibkem přivede záhadnou krásku v modrých šatech (Lída Baarová) k životu, komtesa Blanka vystoupí z rámu a panu notáři připraví několik perných chvilek. Přijďte se podívat na herecký koncert Oldřicha Nového a Lídy Baarové a vzpomeňte si s námi na Otakara Vávru, významného českého režiséra „mimo čas a politické režimy“, který zemřel 15. září 2011 ve svých 100 letech.

 

 

Žádáme vážené diváky o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 

Projekce bude zahájena v 19.30, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 19.00 do 19.40. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.