Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Císařovna Mičiko v Českém centru na výstavě „Sto let s překlady Karla Čapka“

23. března navštívila císařovna Mičiko výstavu do japonštiny přeložených děl Karla Čapka v prostorách Českého centra Tokio.

Japonská císařovna Mičiko dnes poctila České centrum Tokio svou návštěvou výstavy „Sto let s překlady Karla Čapka“. Císařovna se v minulosti několikrát zmínila, že mezi oblíbené knihy jejího dětství patřila Čapkova Pohádka pošťácká a s dalšími knihami Karla Čapka se setkala i během svých studijních let. V Českém centru ji přivítala ředitelka Eva Takamine společně s velvyslancem České republiky v Tokiu, Tomášem Dubem a jeho manželkou. Odborný výklad císařovně poskytl kurátor výstavy Lukáš Bruna, ředitelka Památníku Karla Čapka Kristina Váňová a překladatel Čapkových knih do japonštiny Tacuo Išikawa.

Císařovna Mičiko si výstavu prohlédla s velkou pozorností a se zájmem se ptala na jednotlivé překladatele, dobu vydání konkrétních knih a také na Karlova bratra Josefa nebo například na Čapkův vztah k prezidentu Masarykovi.

Po prohlídce následovalo setkání císařovny s organizátory výstavy, kde se v uzavřeném kruhu mohla dozvědět více o Čapkovu díle a jeho životě.

Návštěva císařovny Mičiko v Českém centru pro nás byla velkou ctí a věříme, že císařovnou projevený zájem o českou kulturu přispěje k dalšímu pozitivnímu rozvoji vztahů obou zemí.