Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

22. ročník Soutěže v českém jazyce

Velvyslanectví České republiky v Japonsku s potěšením oznamuje konání 22. ročníku „Soutěže v českém jazyce“ v sobotu 4. června 2016. Můžete se samozřejmě přijít podívat a podpořit soutěžící.

Soutěž je určena japonským studentům českého jazyka a všem zájemcům o jazykovou kulturu a reálie České republiky.

Účastníci soutěže budou ve svých vystoupeních v délce přibližně 4 minut hovořit na jedno z níže uvedených témat, které si vyberou. Dále účastníci soutěže zodpoví dotazy kladené ze strany odborné poroty. Soutěžící by při přednesu neměli číst text z předem připravených poznámek.

TÉMATA:

1. „Václav Havel a jeho doba“
nebo
2. „Nejvtipnější okamžik mého života“
nebo
3.  „Můj vztah k české hudbě“

Uzávěrka přihlášek:   20. květen 2016

Soutěž se bude konat v sobotu 4. června 2016 od 13:00 hod. v prostorách Velvyslanectví České republiky v Tokiu na adrese:
2-16-14 Hiroo
Shibuya-ku, 150-0012 Tokio
Registrace soutěžících bude zahájena ve 12:30 hod.

Prosíme zájemce o účast v soutěži, aby vyplnili přiložený formulář přihlášky a zaslali jej se svým podpisem (ve formátu pdf) na e-mailovou adresu Velvyslanectví České republiky v Tokiu consular_tokyo@embassy.mzv.cz nejpozději do 20. května 2016.

Upozorňujeme, že maximální počet účastníků je z kapacitních důvodů omezen na 15soutěžících (v pořadí dle data obdržení přihlášky). Účast v soutěži bude jednotlivým uchazečům potvrzena po naplnění této kapacity. Děkujeme za pochopení.

Přihlášku najdete na webové stránce Velvyslanectví České republiky v Tokiu.