Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výstava fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v nemocnici Saitama Children's Medical Center v Saitamě (15.2-28.2)

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“, která je hlavní akcí stejnojmenné kampaně na podporu onkologicky nemocných dětí. Výstava fotografií na podporu onkologicky postižených dětí “Můj Nový Život“ je projektem MUDr. Lucie Cingrošové z Fakultní nemocnice Praha - Motol a fotografky Kamily Berndorffové, která se konala v roce 2015 v Českém centru Tokio a na dalších třech místech v Tokiu a Jokohamě. U příležitosti mezinárodního dne dětské onkologie se bude konat stejná výstava od 15. do 28. února 2017 v Saitama Children's Medical Center, která je jednou z předních dětských onkologických nemocnic v Japonsku.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“

Datum:  15. 2. - 28. 2. 2017

Místo výstavy:  Saitama Children's Medical Center v prefektuře Saitama , ve vstupní hale

                       (1-2 Shintoshin, Chuo-ku, Saitama-City, Saitama 330-8777)

     Saitama Prefectural Center for Promotion of Gender Equality

     (2-2 Shintoshin, Chuo-ku, Saitama-City, Saitama 330-8777)

Otevřeno: Saitama Children's Medical Center v prefektuře Saitama 9:00~17:00 Po.-Pá. 

     Saitama Prefectural Center for Promotion of Gender Equality 9:30 ~17:30 ※každý den kromě 16. února

Vstupné: zdarma

【HP】https://www.pref.saitama.lg.jp/scm-c/

 

【Obsah projektu a výstavy MŮJ NOVÝ ŽIVOT】

 Fotografická výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT je hlavní akcí stejnojmenné kampaně na podporu dětí léčených pro zhoubný nádor. Projekt vznikl v létě roku 2010 na základě iniciativy onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti onkologicky nemocné děti optimistickým způsobem.

 

Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT si klade za cíl zkvalitnit život léčených dětí a odbourat dosavadní předsudky společnosti vůči dětským onkologickým pacientům. Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT představuje pacienty jako obyčejné děti s chutí do života a vyvrací tak obecné představy o jejich zoufalství a beznaději. Pozitivní náhled veřejnosti výrazně přispívá k psychické stabilitě dětských pacientů, která napomáhá jejich uzdravení.

Motto „Diagnóza onkologického onemocnění není konec, je to začátek nového života“ dalo vznik názvu fotografické výstavy i celé kampaně.

Výstava se skládá z pěti částí - „MODELING“, „DOMA S RODINOU“, „MALOVACÍ DEN“, „TÁBOR“, „SNY A ZÁLIBY“. Na fotografiích jsou zachyceny děti po operaci, ale zároveň i s chutí do života.

 

 

oficiální webová stránka projektu „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“→ http://www.projektmujnovyzivot.cz/

 Informaci o mediálních ohlasech v ČR najdete zde→ http://www.projektmujnovyzivot.cz/media/

 

V únoru v roce 2015 se konal v Praze zábavně-naučný happening u příležitosti prvního ročníku Dne dětské onkologie v České republice.

https://www.youtube.com/channel/UCr1hNlh5vDToXK-KClv5hPg