Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.4.2019

Jak se navzájem vidíme?

Jak ve své knize „Pikunikku“ vnímá Japonsko mladá česká grafická designérka Monika Baudišová? Proč se japonská ilustrátorka Eriko Nakadai rozhodla inspirovat Českem? Nejen těmto otázkám bude 25. dubna věnována beseda s českou a japonskou ilustrátorkou v Českém centru Tokio s názvem „Jak se navzájem vidíme“.

24.4.2019

Křest japonského vydání románu Biancy Bellové „Jezero“

Křest japonského překladu románu „Jezero“ proběhne za účasti spisovatelky Biancy Bellové v reprezentačním sálu Velvyslanectví České republiky v Tokiu. „Jezero“ přeložil do japonštiny bohemista a překladatel Keniči Abe a kniha vychází 20. dubna v nakladatelství Kawade Shobo Shinsha.

18.4.2019

ArtTalk: Tetsuo Mizù, Pavel Bednář, Daiki Santo

V rámci výstavy „My dva – Česko x Japonsko“ proběhne 18. dubna v Českém centru Tokio diskuzní večer s oběma zastoupenými umělci, které doplní jejich učitel a významný japonský malíř Tetsuo Mizú.

10.5.2019

Prezentace českého studia textilní tvorby a designu Geometr

Klára Spišková a Linda Kaplanová ze studia Geometr si v rámci studijního pobytu v Japonsku, který jim umožnila Česká centra za jejich úspěch v soutěži Czech Grand Design 2017, přichystaly prezentaci o české textilní tradici a současných trendech, kterou doplní také ukázkou své činnosti a výrobků.

9.5.2019    |    30.7.2019

Jarní kurzy českého jazyka - České centrum Tokio

Od 9. 5. 2019 zahajuje České centrum Tokio další cyklus kurzů českého jazyka. Otevírají se kurzy pro začátečníky i pro pokročilé studenty. Těšíme se na Vaši účast.

8.6.2019

25. ročník „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio vyhlašuje již 25. ročník „Soutěže v českém jazyce“. Soutěž určená všem zájemcům o jazyk, historii a reálie České republiky se bude konat v sobotu 8. června 2019.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

29. 03. 2019

Výstava My dva – Česko x Japonsko

Společná výstava obrazů českého malíře Pavla Bednáře a jeho japonského přítele a malířského kolegy Daikiho Santóa. Oba malíři se sice ve své tvorbě věnují odlišným tématům, ale spojuje je přátelství, zkušenost se životem v obou zemích a především láska k umění.

11. 03. 2019

Miroslav Vitouš Trio v Tokiu

Na Velvyslanectví ČR v Tokiu a v prestižním jazzovém klubu Cotton Club v centru Tokia zahrály 7. a 8. března české jazzové špičky - kontrabasistu Miroslava Vitouše a klavíristu Emila Viklického pak doplnil italský jazzový bubeník Roberto Gatto.

12. 02. 2019

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO - vernisáž

Komiksový autor, malíř a ilustrátor Václav Šlajch představil v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého půlročního japonského pobytu na Musashino Art University. Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovy tvorby unikátním projektem.

31. 01. 2019

Koncert varhanice Lucie Žákové "Labyrint světa a ráj srdce"

Varhanice Lucie Žáková představila 25. ledna poslední dílo skladatele Petra Ebena „Labyrint světa a ráj srdce“ v tokijském kostele Reinanzaka Church. Skladbu pro varhany doplněnou o recitaci složil Petr Eben na základě knihy J. A. Komenského. Jednalo se o premiéru této skladby v Japonsku.

Videa

Video placehodler