Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2019    |    8.3.2019

Miroslav Vitouš Trio zahraje v Cotton Club v Tokiu

V prestižním jazzovém klubu Cotton Club v centru Tokia zahrají 7. a 8. března české jazzové špičky - kontrabasistu Miroslava Vitouše a klavíristu Emila Viklického doplní italský jazzový bubeník Roberto Gatto.

19.12.2018    |    31.3.2019

Překladatelská soutěž Susanny Roth 2019

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, vyhlašují 5. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka do 40 let za nejlepší překladový text prozaického díla současného českého autora. Cílem soutěže je kontinuální podpora mladých zahraničních překladatelů a bohemistů, stejně jako podpora a šíření české literatury v zahraničí.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

12. 02. 2019

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO - vernisáž

Komiksový autor, malíř a ilustrátor Václav Šlajch představil v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého půlročního japonského pobytu na Musashino Art University. Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovy tvorby unikátním projektem.

31. 01. 2019

Koncert varhanice Lucie Žákové "Labyrint světa a ráj srdce"

Varhanice Lucie Žáková představila 25. ledna poslední dílo skladatele Petra Ebena „Labyrint světa a ráj srdce“ v tokijském kostele Reinanzaka Church. Skladbu pro varhany doplněnou o recitaci složil Petr Eben na základě knihy J. A. Komenského. Jednalo se o premiéru této skladby v Japonsku.

18. 01. 2019

Diplomatické mise šlechty českých zemí v Japonsku a jejich kulturní ohlasy ve střední Evropě

Národní památkový ústav České republiky (NPÚ) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku a Českým centrem Tokio připravil pro japonskou metropoli panelovou výstavu, která mapuje diplomatickou činnost českých šlechticů v Japonsku a ohlas jejich misí ve střední Evropě.

28. 12. 2018

Czech Innovation Expo v Miraikanu

Fotografie z vernisáže a prvního dne výstavy Czech Innovation Expo v National Museum of Emerging Science and Innovation – Miraikan v tokijské čtvrti Odaiba. Do japonštiny přeložená výstava představuje pomocí AR a VR technologií historii a současnost českých inovací. V Miraikanu je k vidění od 12. prosince 2018 do 7. ledna 2019.

Videa

Video placehodler