Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.1.2020    |    12.4.2020

Timeless Mucha: Mucha to Manga - Magic of Line

Velká putovní výstava k 80. výročí úmrtí malíře Alfonse Muchy. Kromě prezentace Muchova díla se výstava tématicky věnuje také vlivu Muchova výtvarného stylu na světové i japonské populární umění.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

07. 12. 2019

V4 Kids Film Festival 2019

V sobotu 7. prosince se v Tokiu konal již 4. ročník dětského festivalu animovaného filmu zemí Visegrádské čtyřky. Při příležitosti letošního českého předsednictví V4 se organizace festivalu ujalo České centrum Tokio. Pro malé návštěvníky bylo připraveno i vánoční cukroví.

02. 12. 2019

Věra Čáslavská – Cesta ke svobodě - slavnostní zahájení výstavy

Fotografie ze slavnostního zahájení výstavy Věra Čáslavská - Cesta ke svobodě v Českém centru Tokio. Po vernisáži následovalo promítání dokumentárního filmu Věra 68 a beseda s Radkou Čáslavskou a členkami Nadačního fondu Věry Čáslavské.

20. 11. 2019

Křest japonského překladu eseje Moc bezmocných

V pondělí 20. listopadu proběhl v galerii Českého centra Tokio křest japonského překladu spojený s besedou na téma „Václav Havel a okolnosti, které vedly k sametové revoluci“. Diskusi vedli překladatel a bohemista Ken'iči Abe a docent a odborník na politiku České a Slovenské republiky Hiroši Fukuda.

15. 11. 2019

Slavnostní vyhodnocení soutěže v interpretaci české hudby 2019

Vítězové soutěže v interpretaci české hudby byli slavnostně oceněni na Velvyslanectví České republiky v Japonsku. Po předání cen proběhl krátký koncert.

Videa

Video placehodler